Eğitim Müşavirliyinin təcili elanı!
Türkiyədə təhsil alan tələbələr üçün Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağrış üzrə Dövlət Xidmətinə təqdim olunan sənədləşmə prosesində əhəmiyyətli dəyişikliklər edilmişdir.
ƏtraflıTürkiyədə təhsil alan tələbələr üçün Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağrış üzrə Dövlət Xidmətinə təqdim olunan sənədləşmə prosesində əhəmiyyətli dəyişikliklər edilmişdir.
ƏtraflıMəlum olduğu kimi xarici dövlətlərdə əldə edilmiş kvalifikasiyaların tanınması elektron müraciət sistemi vasitəsilə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi tərəfindən həyata keçirilir.
ƏtraflıOrta məktəb müəllimləri üçün ABŞ-də altı həftəlik peşəkar inkişaf proqramına müraciətlər başlamışdır.
ƏtraflıMacarıstanda 2024–2025-ci tədris ili üçün Hökumətlərarası Təqaüd Proqramları (HTP) çərçivəsində təhsillə bağlı sənəd qəbulu başlayıb.
ƏtraflıYeni imtahan modelinə uyğun sınaq imtahanında iştirak etmək üçün qeydiyyat başlanıb.
Ətraflıİmtahan qrafiki Elm və Təhsil Nazirliyi ilə razılaşdırılıb.
ƏtraflıABŞ-nin Bakıdakı Səfirliyi 2024-cü ilin yayından başlayaraq İctimai Diplomatiya bölməsində istedadlı tələbələr üçün təcrübə proqramı elan edir.
ƏtraflıTəhsil Nazirliyi 2023-cü ildə HTP çərçivəsində ölkə xaricində təqaüdlə təhsil almaq hüququ qazanmış tələbələrin statistikası elan etmişdir.
ƏtraflıBakı Türk Eğitim Müşavirliyi artıq tələbə arayışlarını (öğrenci belgesini) təstiq etməyəcəyini açıqlayıb. Bəs tələbələr bu halda nə etməlidir?